+90 544 114 24 34

Kiralama Koşulları

Kiralama yaşı

 • Ekonomik grup araçlar için 21 yaş (Renault Clio, VW Polo, Nissan Micra vb.)
 • Orta grup araçlar için 25 yaş (Renault Megane, Opel Astra, VW Golf, MB A180 vb.)
 • Orta-üst grup araçlar için 27 yaş (Skoda Superb, VW Passat vb.)
 • Üst grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak (MB C Class, BMW 3 Series vb.)
 • Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (MB E Class, MB GLE, GLC vb.)

Kredi kartı kullanımı ve depozit

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartının internet kullanımına açık olması gerekmektedir. Bu kredi kartından kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik, orta ve üst grup araçlar için 500 TL, lüks grup araçlar için 4000 TL tutarında bir ön provizyon alınacaktır. Kiralamanızın bitiminden 10 iş günü sonra provizyon işleminin kaldırılması için ilgili bankaya yazılı olarak bilgi geçilir. Ön provizyon bir satış işlemi olmadıkları için bankaya ödemek zorunda değilsiniz.

Daha güvenli bir sürüş ve kiralama için son 6 ayda firmamızdan araç kiralamamış müşterilerimizin finansal analizleri fanaliz.com sitesi üzerinden yapılacaktır. Rapor gönderimi sizin tarafınızdan onaylanmadığı veya finansal analiz sonucu Dasrento Car Rental araç kiralama şartlarını karşılamadığı takdirde rezervasyon yapılmış bile olsa araç teslimi yapılmayacaktır.

Ehliyet süresi

 • Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık
 • Orta grup araçlar için en az 3 yıllık
 • Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir.

Ön ödemeli rezervasyon koşulları

Ödeme yapılan kredi kartı sahibi (kart üzerinde kullanıcı adı yazmak zorundadır) ile aracı alacak kişinin aynı olması gerekmektedir. Ödeme yapılan kredi kartının ofiste ibraz edilmesi talep edilecektir.

DASRENTO’dan kiraladığınız araç için rezervasyon iptali ve ücret iadesi koşullarımız şu şekildedir:

 1. Kiralama saatine 1 saatten fazla bir süre olması halinde rezervasyonunuzu herhangi bir gerekçe göstermeksizin iptal edebilirsiniz. Rezervasyon ücretinin tamamı kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartınıza 7 iş günü içerisinde iade edilir.
 2. Rezervasyonun kiralama saatine 1 saatten az bir süre kala iptal edilmesi halinde ise rezervasyon tutarından 3 günlük kiralama ücreti ve ekstra satın alınan hizmet ve ürünler düşülerek kalan miktar 7 gün içerisinde kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartına iade edilir. Kiralama süresinin 3 günden az olması halinde ücret iadesi yapılmaz.
 3. Rezervasyon iptal edilmeksizin aracın kiralama saatinde teslim alınmaması halinde rezervasyonun 1 saatten az bir süre içerisinde iptal edilmesine ilişkin hükümler uygulanır ve 3 günlük kiralama ücreti ve ekstra satın alınan hizmet ve ürünler düşülerek kalan miktar kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartına 7 gün içerisinde iade edilir.
 4. Aracın, teslim alındıktan sonra, kiralama süresinden erken teslim edilmesi durumunda kalan günler için ücret iadesi yapılmaz.
 5. İptal bildirimleri info@dasrento.com adresine yazılı olarak veya 0544 114 24 34 Nolu telefon numarası üzerinden rezervasyon merkezimize sözlü olarak yapılmalıdır.

Yerinde ödemeli rezervasyon koşulları

Ücretsiz iptal sağlayabilirsiniz.

Rezervasyonunuzun kesinleştirilmesi amacıyla kiralamanızdan 24 saat önce yetkililerimiz tarafından kira bedelinin ödemesi talep edilebilir. Ödeme yapmak istememeniz halinde rezervasyonunuz tarafımızca iptal edilebilir.

İptal bildirimleri info@dasrento.com adresine yazılı olarak veya 00 90 544 114 24 34 üzerinden rezervasyon merkezimize sözlü olarak yapılmalıdır.
Whatsapp Telefon